Mes labiau nei bet kas kitas vertiname prasmingus posakius, intriguojančias memes ir šmaikščias citatas. Šioje svetainėje yra mūsų unikali išmaniųjų frazių ir minčių kolekcija iš daugiau nei 500 skirtingų šaltinių tiek teksto formatu, tiek paveikslėliais ar vaizdo įrašais.

Aforizmai Apie Gimtaja Kalba

1. „Gimtoji kalba mūsų istorijoje ir atmintyje“ – tokį pranešimą skaitė buvusi mokytoja, aktyvi bibliotekos lankytoja ir skaitytoja Regina Grybova.
2. Stratford-Upon-Avon: what to see in Shakespeare’s hometown – UK Travel Vlog
Thanks for watching!
3. Lietuvos Aidas
q3
4. Chemistry-gid.ru
q4
5. Kalba yra žmogaus dvasios organas, žmogaus minties ir jausmo išraiška, ja kalbančios genties visuomeninio ir privačiojo gyvenimo veidrodis, genties intelektualinių ir moralinių vertybių saugykla …>, ryšys, siejantis laiką ir erdvę, vienijantis visas kartas ir asmenybes, individus, …> ir kartu – gyvas, tradicinis svarbiausių įvykių bei genčių tarpusavio santykių metraštis.
6. Socialinių tyrimų centras
q6
7. Partizanai.org
q7
8. Mokovas – WordPress.com
q8
9. Lietuvos nacionalinis kultūros centras
q9
10. Mintys apie gimtąją kalbą, Robertas Balčas / Mokslas 1989 / ISBN: 9785420006528.
11. Www.llti.lt
q11
12. Apie gimtosios kalbos svarbą tautos gyvenime, asmenybės formavimuisiŠukys.
13. Socialinių tyrimų centras
q13
14. Aforizmai skirti ne pasilinksminimui ar pagražinti kalbą, jie, besąlygiškai reikalingi dalykiškame gyvenime ir pilietinėje praktikoje.
15. Sunaikink ją, – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę“ „Postilėje“ (1599m) perspėjo Mikalojus Daukša.
16. Atodūsis – apie svarbią kalbančio žmogaus situaciją, jo pareigą pasverti žodžius, rūpintis, kad jie nebūtų „tuščiažiedžiai“, kad už jų pulsuotų tikros, savos mintys, sava patirtis, savi, tikri jausmai.
17. Mokslininkai teigia, kad samiai yra seniausia Europoje likusi klajoklių tauta, kurios pagrindiniai užsiėmimai – elnininkystė ir žvejyba.
18. Draugas.org
q18
19. Aforizmai apie kalbą mintys · Paskelbta 2005-11-29 · Atnaujinta 2019-10-12 Sunaikink ją [kalbą] – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę.
20. Meno bangos
q20
21. Iš žmogaus žodžių tegalima spręsti, kokiu jis norėtų rodytis, o koks jis yra iš tikrųjų, tenka spėlioti iš jo mimikos ir grimasų tariant žodžius, tai yra iš nesąmoningų judesių.
22. Jonavos bibliotekininkų tinklaraštis – WordPress.com
q22
23. Mintys Apie
q23
24. Jei kalba eina apie pinigus, yra tik vienas taiklus žodis: „DAUGIAU.
25. Šiaurės Atėnai
q25
26. Čia kalbama apie gimtosios kalbos svarbą tautos gyvenime, asmenybės formavimuisi, apie griaunamą prievartinės dvikalbystės jėgą, vedančią nacionalinę kultūrą į ….
27. Socialinių tyrimų centras
q27
28. Galima tvirtinti, kad kiekvienas žmogus žemėje galįs iš principo susikalbėti su kiekvienu kitu, ir galima tvirtinti, kad iš viso nesą dviejų žmonių pasaulyje, tarp kurių įmanomas tikras, visiškas, intymus bendravimas ir savitarpio supratimas, – ir viena, ir kita lygiai teisinga.
29. Aforizmai – tai išmintis portatyvine forma, minčių ir jausmų koncentruotas ekstraktas.
30. Socialinių tyrimų centras
q30
31. Giedrius Subacius – University of Illinois at Chicago
q31
32. Socialinių tyrimų centras
q32
33. Chemistry-gid.ru
q33
34. Santrauka: „Kaip ir kodėl atsitiko, kad pagrindinė Respublikos kalba, kuria kalba 80% jos gyventojų, praktiškai buvo beveik išstumta iš gamybos ir valdymo sferos, iš tarybinių ir partinių įstaigų.
35. Lituanistų sambūris
q35
36. Lietuvos Aidas
q36
37. Bernardinai
q37
38. Poetas joje kalba apie pamintą ištikimybę, duotojo žodžio nesilaikymą, apie siaubingą aistrą.
39. Aforizmai apie moralę, vertybes ir ydas, laisvę ir karą, tiesą ir melą bei kitus socialinius ir kultūrinius reiškinius.
Parašykite komentarą